Арсенал и Евертън играят при 3:0 в отложен мач от 7-ия кръг

...

НА ЖИВО: Арсенал - Евертън 3:0, гол на Йодегор

Арсенал и Евертън играят при 3:0 в отсрочен мач от 7-ия кръг на Висшата лига. Двубоят се излъчва онлайн по DIEMA SPORT 3. В 40-ата минута Букайо Сака откри резултата, а в продължението на първата част Мартинели удвои. В 71-ата минута Мартин Йодегор вкара за 3:0.

Домакините постановиха високо движение в началните минути, само че бъркаха при опитите си за извеждащи подавания. Първият удар към една от двете порти насочи Жоржиньо, само че италианският национал не уцели добре топката и тя мина над гредата.

" Топчиите " владееха самодейността, само че " карамелите " бяха наситили своята половина и това създаваше компликации на домакините в предни позиции. В 28-ата минута гостите проведоха рискова контраофанзива. Топката се озова в Нийл Мопе в наказателното поле, само че нападателят не съумя да нанесе завършващ удар.

В 40-ата минута Арсенал поведе. Домакините проведоха многоходова офанзива, при която Олександър Зинченко съумя да изведе Букайо Сака, който беше изтърван от Миколенко, самичък против вратаря, а британският национал със страховит шут в близкия горен ъгъл вкара за 1:0.

В добавеното време на мача " топчиите " стигнаха до втори гол. Идриса Гей задържа топката пред наказателното си поле, от което се възползва Сака, който чукна кълбото и изведе Габриел Мартинели самичък против вратаря. Бразилският национал не сбърка за 2:0. Първоначално страничният рефер подвигна флага за засада, само че ВАР поправи решението му и попадението беше прието.

В 57-ата минута лондончани можеше да решат всичко в срещата. При офанзива отдясно Уайт центрира в наказателното поле, където на далечната греда Тросар не съумя от няколко метра да нанесе прекрасен удар и прати топката над вратата. Четири минути по-късно Евертън пропусна да понижи изоставането си. Макнийл проби отляво, влезе във вътрешността в наказателното поле и насочи удар, който Рамсдейл избави.

В 71-ата минута Арсенал стигна до трето попадение. Тросар проби отляво, нахлу в наказателното поле и пусна към връхлитащия Йодегор, който от десетина метра прати топката във вратата за 3:0.

Арсенал - Евертън 3:0

1:0 Букайо Сака (40)

2:0 Габриел Мартинели (45+2)

3:0 Мартин Йодегор (71)

Арсенал: Рамсдейл, Уайт, Салиба, Габриел, Зинченко, Жоржиньо, Джака, Йодегор, Сака, Мартинели, Тросар

Евертън: Пикфорд, Коулмън, Кийн, Тарковски, Миколенко, Гей, Онана, Дукуре, Иуоби, Макнийл, Мопе